Nový koníček, který přinese své ovoce – doslova


Pěstování plodin je pro nás přirozené a zásadní, vždyť jedny z prvních kultur se živily převážně sběrem a později pěstováním. Celé generace před námi běžně pěstovaly všechno co šlo. kdo měl kus zahrady, ten ji bez váhání využíval k pěstování – lidé hned po nastěhování zasadili stromy, aby začaly plodit co nejdříve, vysazovali keře jako třeba rybízy a angrešty, a také zakládali záhonky. Doma si můžete vypěstovat cokoliv – od základních plodin jako je česnek, cibule a brambory, až po další plodiny, které se v kuchyni rovněž neztratí – jde například o luštěniny, rajčata, ale také melouny.

skleněný skleník

Při pěstování máte na výběr – buď si koupit třeba na trhu předem vypěstované sazenice, které jen přesadíte přímo do půdy, a nebo si rostlinky vypěstujete ze semínek. Začít pěstovat není vůbec složité, základem je mít nějakou půdu a odhodlání, protože za vypěstováním každého kousku ovoce a zeleniny je spousta práce a odhodlání. Zahradě se musíte věnovat pravidelně, abyste nakonec sklidili úrodu. Jestli ale chcete mít domácí ovoce a zeleninu, musíte s tím počítat, protože bez toho to nepůjde. Práce na zahradě jsou někdy jednodušší, a někdy vám zaberou více času. Je potřeba počítat i s touto variantou, ale výsledek vaší snahy stojí za to. Mít domácí plodiny je daleko lepší než jíst pořád dokola jen kupované. Chuť i výživová hodnota je úplně jiná než u kupovaného ovoce a zeleniny.

polykarbonátový skleník

Kde pěstovat?
Téměř všechno vypěstujete normálně na záhonku, ale pokud chcete pěstovat rychleji a nebo chcete pěstovat například melouny, měli byste mít skleník. Na trhu je jich mnoho, a existuje i nejeden český výrobce skleníků, který vám nabídne kvalitní skleníky. Vyberte si raději ten z polykarbonátu, který odolá i kroupám nebo silnějšímu větru. Ve skleníku vypěstujete všechno rychleji a dokonce ochráníte rostlinky třeba v bouřce.