Lidé milují nákupy z bazaru. Ještě v devadesátých letech jste našli hned několik poboček bazaru v každém okresním městě. Jejich popularita ale postupem času opadla, protože se otevíraly nové obchody s dostupným levným zbožím, a lidé tak přirozeně ztratili zájem o nákup levnějšího použitého zboží. Dnes byste jen těžko hledali bazar v některém z měst, a proto se obchodování s použitým zbožím přesunulo víceméně na online platformu. Různé webové bazary fungují už spoustu let, a dokonce i sociální sítě už jsou místem kde můžete nakupovat různé věci. Vždy ale existuje riziko, že vám zaplacená věc od prodávajícího nepřijde.
Bohužel v naprosté většině případů o svoje peníze nenávratně přijdete. Malá šance je tu v případě, že natrefíte na někoho, kdo si takto vydělává dlouhodobě a ve větším měřítku. V takovém případě se rozhodně vyplatí jít na Policii a podat trestní oznámení na neoprávněné obohacení. Většina lidí nemá zkušenosti s podáváním trestního oznámení. Pokud vás ale někdo takto okrade, byla by velká chyba si to nechat líbit a věc neřešit. Takoví zloději většinou počítají s tím, že většina lidí nebude žádné trestní oznámení podávat, a tak okrádají kupující o menší částky.
V případě že byste trestní oznámení šli podat, a spolu s vámi by ho podali i další podvedení, trestní oznámení se sloučí a škoda se sečte. Díky tomu potom pachateli hrozí daleko vyšší trest. Trestní oznámení se běžně podává na služebně Policie, ale je možné ho podat i online. Počítejte ale s tím, že ve většině případů si vás Policie stejně pozve na osobní pohovor, kde budete muset vylíčit všechny podstatné skutečnosti a dodáte všechny důkazy které máte k dispozici. Včasně poddaným trestním oznámením můžete zvýšit šanci na to, že pachatel bude usvědčen a potrestán. Peníze možná zpátky nedostanete, ale pachatel dostane, co si zaslouží.